Заформи се нов мечтан дует - Фати и Меси взривиха “Камп Ноу” за 100 секунди (видео+галерия)

В отсъствието на контузения Луис Суарес суперзвездата на Барселона Лионел Меси си намери нов любим партньор в атаката на тима. Тази вечер той асистира за двата гола на Фати (30’, 31’) при успеха над Леванте с 2:1 на “Камп Ноу” в последната среща от 22-ия кръг на Ла Лига. Попадението за гостите пък отбеляза Рубен Рочина в добавеното време.

Интересното е, че головете на домакините паднаха в рамките на 100 секунди. Така един от ветераните в състава на Барселона - Жерард Пике, отпразнува своя 33-и рожден с победа. За Леванте това беше юбилеен мач под номер 500 в испанския елит. Фати (17 години и 94 дни) също ще запомни този двубой, тъй като се превърна в най-младия автор на два гола в Примера дивисион, задминавайки Хуанми (17 години и 115 дни).

Първото голово положение дойде в 13-ата минута, когато Фати намери Меси точно пред наказателното поле, но шутът на аржентинеца мина встрани от вратата. В 17-ата минута грешка на Айтор даде нова възможност на Меси, но слабият му удар по земя попадна в ръцете на стража. Секунди по-късно Гризман бе изведен на добра позиция, ала изстрелът му излезе в аут. В 20-ата минута без малко да се стигне до автогол във вратата на Леванте след изпълнение на корнер, а малко след това шут на Ракитич се оказа прекалено висок. В 26-ата Фати нахлу опасно в противниковото наказателно поле, но опитът му за изстрел беше блокиран.
В 29-ата минута Меси направи поредния си пропуск в мача. Още при следващата атака на Барса обаче именно Бълхата пусна блестящ извеждащ пас към стоящия на ръба на засадата Фати, който пък прокара топката между краката на Айтор и така откри резултата в мача. Точно 100 секунди по-късно той вече беше 2:0. Голмайсторът - отново Фати, асистентът - отново Меси, топката - отново между краката на невярващия Айтор. В 36-ата минута аржентинецът направи още едно брилянтно подаване - този път адресирано до Нелсон Семедо. Десният бек финтира двама противникови играчи и отправи удар, който обаче срещна напречната греда. В 45-ата португалският национал отново осъществи фамозен пробив и достави топката на Гризман, който не уцели вратата от два метра разстояние.
В 50-ата минута Гризман, Меси и Бускетс се изредиха да отправят шутове по посока на противниковата врата, но нито един от тях не успя да се разпише. В 52-ата пък гостите стигнаха до първите си два удара в срещата. Марк-Андре тер Стеген изби изстрел на Хосе Луис Моралес, а при добавката Рочина прати топката над вратата. Две минути по-късно стражът отново се справи с шут на Моралес. В 57-ата Меси също се отчете с пропуск. В 65-ата Пике получи първия жълт картон в мача, а веднага след това Алба стана вторият в това отношение заради несъгласието си за това решение на съдията. В 67-ата Тер Стеген отново показа блестящ рефлекс, за да отрази удар на резервата Ернани, който малко след това отправи нов такъв, отново без да се стигне до гол.
В 73-ата Фати се опита да оформи своя хеттрик чрез задна ножица, но този замисъл не му се получи. Секунди по-късно Меси осъществи пробив, но Айтор изби удара му с крак.В 86-ата Тер Стеген спря удар на Рожер, а в 90-ата Меси направи 10-ия си неуспешен опит за гол в срещата. В добавеното време Рочина нанесе силен шут, топката мина между краката на съотборника му Рубен Везо, удари се в германския страж и влезе в мрежата му. Малко след това Рочина се опита да се разпише за втори път и така да изравни резултата, който обаче си остана 2:2 след последния съдийски сигнал.
Така вторият в класирането Барселона събра 46 точки и продължава гонитбата с лидера Реал Мадрид, който е с 49. Леванте пък е 13-и с 26 пункта в своя актив.

БАРСЕЛОНА - ЛЕВАНТЕ 2:1

1:0 Фати (30')
2:0 Фати (32')
2:1 Рочина (90+2')

Барселона: Тер Стеген, Семедо, Пике, Лангле, Алба, Де Йонг, Ракитич, Бускетс, Меси, Гризман, Фати

Леванте: Айтор, Мирамон, Весо, Постиго, Тоньо, Рочина, Вукчевич, Мелеро, Кампаня, Марти, Моралес