42 за №24: Бъди Хийлд повтори Коби, Сакраменто с победа (видео)

Коби Брайънт бе същински кошмар за Сакраменто, но въпреки съперничеството, от Кингс никога не са крили уважението си към него. В първата си среща след смъртта на легендарната фигура на Лейкърс и световния баскетбол, “кралете” надделяха над Минесота със 133:129 след продължение, а Бъди Хийлд, който играе с №24, подобно на Коби, записа личен рекорд.

"Кралете" стигнаха до успеха, въпреки че изоставаха с цели 17 точки само три минути преди края на редовното време. Лигата събира пълни данни за мачовете от сезон 1996/97 и до момента в общо 8 378 мача нито един отбор не бе успявал да навакса пасив от поне 17 точки при 3 или по-малко минути до края на четвъртата четвърт или продължението.

Бахамският атакуващи гард отбеляза 42 точки - най-много в професионалната си кариера досега, като стори това с точно 24 стрелби от игра. Хийлд вкара 14/24 от игра (9/14 от тройката), 5/5 от наказателната линия, а освен това овладя 5 борби и даде 3 асистенции. ДеАарън Фокс с 22 точки, включително двете, пратили срещата в продължение и Неманя Биелица с 20 бяха останалите топреализатори за Кингс.

Хийлд вкара 20 точки при стрелба 6/6 в четвъртата част - нещо, което единствено Брайънт бе правил в последните 20 години, а отборите им заличават изоставане от 25 точки, за да победят. Коби прави това на 6 декември 2002 година срещу Далас.

Андрю Уигинс с 36, Робърт Ковингтън с 24 и Карл-Антъни Таунс с 23 пък бяха най-реузлтатните играчи на Тимбърулвс.