Канада разгроми Чехия на Световното по хокей за младежи

Канада разгроми домакина Чехия със 7:2 в двубой от група "В" на световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години. Джо Велено, Нолан Фуут, капитанът Барейт Хейтън, Конър МакМайкъл, Лиъм Фоуди, Дилън Козънс и Джаред Маклсаак се разписаха в полза на "кленовите листа", които завършват на първо място в групата с девет точки. Вратарят Джоъл Хофер направи 17 спасявания, а Хейтън и Козънс се отличиха с по три асистенции.

Войчех Строндала и Либор Забрански се разписаха в полза на чешкия тим. Канадците се изправят срещу Словакия на четвъртфиналите в турнира. Чехия е на четвърто място в крайното класиране с актив от 4 точки и ще играе срещу Швеция в директните елиминации. САЩ почива в последния ден от груповата фаза завърши на второ място, а в следващия кръг ще срещне защитаващия титлата си състав на Финландия.

Русия разгроми Германия с 6:1 и е на трета позиция, а на четвъртфиналите ще играе срещу Швейцария. Финландците са трети в група "А" след поражение с 2:5 от Швейцария. Фабиан Бери се разписа на два пъти за победителите, а неговите съотборници Гаетан Жобен, Симон Нак и Валентин Нусбаймер също вкараха по едно попадение във вратата на Финландия. Вратарят Стефан Шарлен спря 36 удара на голлинията си. Антони Хонка и Джонас Оден бяха точни в полза на финландския отбор.

Четвъртфиналите ще се играят на 2 януари.