САЩ надви Русия в дербито на Световното по хокей на лед за младежи до 20 години

Отборът на САЩ постигна втора победа в група В на Световното първенство по хокей на лед за младежи до 20 години, след като наложи с 3:1 (0:0, 2:0, 1:1) над Русия. Американците бяха по-добри през цялото време и напълно заслужено се поздравиха с успеха, като две попадения вкара роденият в Таджикистан Артур Калиев, а един гол добави Никълъс Робъртсън. Едно попадение за руснаците при 0:3 върна Александър Романов.

Центърът на американците Тревър Зеграс не успя да се разпише, но направи две решаващи асистенции и създаде много проблеми на руската защита. А решителните моменти в срещата бяха два. Първото беше отстраняването за 2+10 минути на защитника на Русия Даниил Мисюл за опасен удар в главата на противник в края на първата третина.

В 17-ата минута на втората третина Калиев откри резултата за 1:0, а само 6 секунди след това Робъртсън след грешка на вратаря на руснаците направи 2:0 и даде сериозен ход на успеха на американците.

Русия, въпреки че размаза Канада с 6:0, е на последното 5-о място в групата с 1 победа и 2 поражения.

В група А Финландия разгроми Казахстан със 7:1 (2:1, 2:0, 3:0) с два гола на Патрик Пуистола. Суоми са на 1-о място в групата със 7 точки след две победи и една загуба след продължения. Следва Швеция с 5, Швейцария и Словакия са с по 3 в тази група.