Бока Хуниорс тръгна ударно към нов трофей (видео)

Шампионът на Аржентина Бока Хуниорс стартира ударно участието си в турнира за Купата на Суперлигата - 2020 година. "Генуезците" разгромиха с 4:1 Годой Крус в гостуването си от първия кръг на надпреварата. Двубоят се игра пред празните трибуни в Мендоса, за да бъде намалена възможността за зараза от COVID - 19. Тимът на Мигел Русо не започна с най-добрите си футболисти, но израстването в отбора от началото на годината е очевидно. Всички футболисти атакуват и се защитават, а "синьо-жълтите" са изключително резултатни.
Тевес прати в екстаз Бока Хуниорс, след като измъкна титлата от Ривър Плейт
В почти тренировъчно темпо гостите от Буенос Айрес спечелиха мача с три гола разликата, като след идването на Русо в последните осем двубоя във всички турнири са отбелязали 24 попадения, а са допуснали само три. Десният защитник Буфарини даде аванс на Бока в 7-ата минута с хубав гол, но Бадалони изравни в 29-ата минута след центриране от фаул. Бившият играч на Бенфика и Атлетико Мадрид Едуардо Салвио вкара десетото си попадение в 25 мача за клуба. През втората част капитанът в този мач Искерос вкара трети гол, а колумбийският халф Кампусано оформи крайното 4:1 с първото си попадение за Бока Хуниорс.
Ривър Плейт отказва да играе за Купата на Суперлигата заради страх от пандемията

Бока Хуниорс мачка в Копа Либертадорес (видео) Така "генуезците" поведоха в Група "А" на турнира за Купата на Суперлигата. Това е второ издание на надпреварата, в което участие взимат само 24-те състава от елита на Аржентина за сезон 2019/2020 година. Миналата година Бока загуби финала от Тигре, но тогава надпреварата беше на директна елиминация, докато през този сезон всичките състави са разделени на две групи от 12 отбора. Играе се на принципа всеки срещу всеки, но по веднъж, а първите два отбора в крайното класиране на всяка една група играят два полуфинала, от които излизат финалистите. Шампионът си гарантира участие в Копа Либертадорес за 2021 година, а финалистът в Копа Судамерикана.
Бока е в група със Сан Лоренцо, Индепендиенте, Банфийлд, Велес, Нюелс Олд Бойс, Арсенал Саранди, Унион, Химнасия ла Плата, Патронато, Сентрал Кордоба и Годой Крус.
Лидерът на група "Б" Ривър Плейт отказа да домакинства на Атлетико Тукуман от съображения за сигурност срещу коронавирус. Така освен сериозна финансова санкция, най-вероятно "милионерите" ще бъде наказани с отнемане на три точки.