Ривър Плейт избухна с 8:0 в Копа Либертадорес (видео)

Аржентинският гранд Ривър Плейт изкара целия си яд в Копа Либертадорес. "Милионерите", които загубиха титлата на страната в последния кръг за сметка на вечния враг - Бока Хуниорс, миналата неделя, разпиляха с 8:0 перуанския Биасионал. Двубоят от втория кръг на група "Д" се игра пред празните трибуни на "Монументал", тъй като аржентинците изтърпяват наказание.

Момчетата на Марсело Гаярдо играха през цялата среща на една вратата, като при резултат 0:0, дори си позволиха лукса да изпуснат две дузпи. Първо новият национал на Уругвай Николас Де Ла Крус пропусна в 15-ата минута, след като вратарят Фернандес парира неговия изстрел. В 34-ата минута Игнасио Фернандес пък нацели горната греда от бялата точка.

Все пак попадение на крайния бранител Каско в 38-ата минута даде аванс на Ривър. Този резултат се запази през първата част, а след почивката истинска вихрушка отнесе гостите. Головото шоу след паузата стартира с попадение на Боре (55), Караскал (58), И. Фернандес (74, 90+2), Рохас (79), Диас (80), Суарес (88).

Така Ривър Плейт вече има три точки в актива си, след като на старта в надпреварата преди седмица загуби с 0:3 в Еквадор от ЛДУ Куито, тъй като Гаярдо излезе с резервите, за да запази титулярите си за важния мач с Атлетико Тукуман,

но и това не помогна на "милионерите" да задържат преднината си пред Бока и да триумфират с 37-ата си титла на Аржентина

.

Ривър гони трети пореден финал в Копа Либертадорес, след като триумфира през 2018 година и загуби инфарктно финала през 2019 година от Фламенго.