Икономичен Байерн продължава напред за Купата на Германия (видео)

Защитаващият трофея си Байерн (Мюнхен) се класира на 1/2-финал в тазгодишното издание на Купата на Германия. Баварците постигнаха икономична победа с 1:0 в гостуването си на Шалке 04 от 1/4-финала. Йошуа Кимих отбеляза единствения гол в мача, но той се оказа достатъчен за неговия тим. Иначе мюнхенци имаха възможности да спечелят и по-убедително, но направиха някои пропуски пред вратата на съперника. Домакините обаче също могат да съжаляват за няколко пропуснати шанса, като удариха греда, а и тяхно попадение бе правилно отменено заради засада.

Домакините заложиха на Раби Матондо и Гуидо Бургщалер в атака. В средата на терена се разчиташе на Алесандро Шьоп, Насим Буджелаб и Уестън Маккени.

При Байерн пък правеше впечатление отсъствието на контузения Роберт Левандовски, като мястото му в атака бе заето от Томас Мюлер. Той имаше подкрепата на Филипе Коутиньо, Леон Горецка и Серж Гнабри в предни позиции.

Шалке имаше първата голова възможност в мача. В 6-ата минута Алесандро Шьопф отправи коварен диагонален удар, който тупна опасно близо до гредата.

В 12-ата минута домакините пропуснаха още по-добър шанс. Уестън Маккени центрира отдясно за Бургщалер, който стреля от воле и топката "кацна" на напречната греда.

Байерн отговори с опасен шут на Горецка в 16-ата минута, който намери кълбото от движение от границата на пеналта и не бе никак далеч от целта.

В 20-ата минута съставът от Гелзенкирхен успя да отбележи гол чрез Бургщалер, но той правилно не бе зачетен заради засада.

Две минути след това и Байерн организира хубава атака, завършила с далечен изстрел на Мюлер, но над вратата.

В 38-ата минута късметът бе на страната на Жан-Клер Тодибо, който за малко да си отбележи красив автогол с глава, но трябва да благодари на вратаря Маркус Шуберт за страхотната намеса.

При последвалия корнер обаче Байерн откри резултата. Защитник не изчисти добре топката и тя попадна в Кимих, който с изстрел от воле бе точен за 0:1.

Малко след това и Коутиньо имаше шанс да обстрелва вратата, но отправи далечен, но неточен изстрел.

Байерн продължи да е по-активен и в началото на втората част и отново Коутиньо бе близо до гола в 61-ата минута, когато се освободи и стреля от границата на пеналта, но на сантиметри над напречната греда.

Домакините пропуснаха невероятен шанс да изравнят в 64-ата минута, когато организираха контраатака на скорост, Бенито Раман бе изведен сам срещу Мануел Нойер, но отблизо отправи анемичен изстрел в тялото на вратаря.

В 69-ата минута пък Гнабри тества рефлексите на Шуберт, който показа класа и спаси. При последвалия корнер голям пропуск направи Горецка с глава отблизо.

Две минути след това Горецка отправи красив изстрел със задна ножица, но над вратата.

В крайна сметка мачът завърши с минимален, но напълно достатъчен успех на Байерн, който стана вторият сигурен участник на 1/2-финала след като малко по-рано до този етап достигна и сензацията в турнира Саарбрюкен.