Левски разби Раковски и продължава напред за Купата

Волейболистките на Левски надиграха категорично като гости Раковски (Димитровград) с 3:0 (25:17, 25:16, 25:18) в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България при жените, игран тази вечер в зала "Младост".

Така "сините" се класираха за финалната четворка на турнира, която ще се проведе след приключване на финалния плейоф в НВЛ-жени.

Състезателките на Кристиян Михайлов доминираха през по-голямата част от времето. Единствено в третия гейм домакините от Раковски поведоха, но след това позволиха на Левски да изравни. Резултатът се обърна и "сините" се поздравиха с чиста победа.

Най-полезна за Левски бе Мария Йорданова с 16 точки (1 ас и 52% ефективност в атака), а Вангелия Рачковска добави още 13 точки (1 блок, 1 ас, 48% ефективност в атака и 31% позитивно посрещане) за победата. За тима на Раковски Златина Друмева пък приключи с 10 точки.