Изненада за Купата при жените - Славия отстрани ЦСКА

Волейболистките на Славия победиха като гости ЦСКА с 3:2 (19:25, 25:19, 28:30, 25:20, 15:11) в мач от 1/4-финалите в турнира за Купата на България при жените, който се игра в столичната зала "Васил Симов".

Така "белите" сътвориха изненада още от старта на надпреварата, като отстраниха стабилно представящите се "армейки". С този успех Славия се класира за финалната четворка на турнира, която ще се проведе след приключване на финалния плейоф в НВЛ-жени.

Срещата бе изпълнена със силни моменти и спадове и от двете страни на мрежата, като двата тима си разменяха водачеството. ЦСКА не показа реалните си възможноти, а славистките се възползваха с пълни сили от този развой. "Белите" изоставаха с 1:2 гейма, но в този момент намериха сили за пълен обрат, като успяха да повалят "червените". В петата решителна част играта вървеше равностойно до 8:8, след което Славия взе две точки преднина, а това пречупи домакините. Славия удържа фронта докрай в този момент и наложи напълно волята си, като спечели тайбрека с 15:11, а с това записа и страхотен успех, който класира отбора напред в спора за трофея.

Над всички за Славия бе Ванеса Иванова със страхотните 27 точки (6 аса!, 1 блок и 38% ефективност в атака) за победата. За ЦСКА Ивета Станчулова също заби 26 точки (50% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане), но и това не помогна за успеха.