Валентин Андреев и Димо Андреев са №1 на Черно море 2005 Балчик за 2024 г.

Клубът по лека атлетика в Балчик Черно море 2005 връчи годишните си награди на 10-те най-добри спортисти през 2024 година в две категории: “Мъже и жени” и “Юноши и девойки”.

За поредна година приза при мъже и жените отиде при Валентин Андреев. През 2024 г. Андреев за първи път в кариерата си премина границата от 73 метра в хвърлянето на чук, след като завърши втори на турнира “Дионисополис” в Балчик със 73.33 м.

При “Юноши и девойки” отличието за №1 извоюва Димо Андреев, който се представи отлично през годината. Той спечели сребърен медал на чук на Европейското първенство по лека атлетика за юноши и девойки под 18 година в Банска Бистрица, а освен това през годината коригира и личния си рекорд до 75.53 м.

Категория “Мъже и жени”

1. Валентин Андреев

2. Даниел Джахани

3. Екатерина Димова

4. Никола Янъков

5. Невал Ремзиева

6. Никола Колев

7. Деница Ангелова Файаз-Джахани

8. Вилимир Караиванов

9. Марин Иванов

10. Здравко Димитров

Категория “Юноши и девойки”

1. Димо Андреев

2. Преслав Вълев

3. Александър Бърдаров

4. Теодора Андреева

5. Симона Андреева

6. Николета Стойкова

7. Николай Марков

8. Тео Труве

9. Гергана Хараламбиева

10. Тимур Лаукс

Снимка: Черно море 2005 Балчик

Още от Лека атлетика

Виж всички

Водещи Новини

Видео акценти