Димо Андреев на еврофинал на чук с трети резултат

Балканският шампион за юноши под 18 години за 2024 година Димо Андреев се класира за финала на Европейското първенство по лека атлетика за възрастта в Банска Бистрица, Словакия. Андреев постигна 70.27 метра в своя първи опит и така намери място сред най-добрите 12 с трети резултат от квалификациите. В другите си два опита възпитаникът на Андриан Андреев направи фалове. Квалификационната норма беше 72.00 метра.

Другият българин в квалификациите на чук Александър Бърдаров остана на една позиция от финала, след като с 64.57 м се класира 13-ти.

Финалът е утре в 18:05 часа българско време.

Това е втори български финал за родните атлети в Банска Бистрица, след като вчера Радина Величкова се класира за битката за медалите на 100 метра при девойките. Този финал е тази вечер в 21:40 часа българско време.

Кристина Петкова се класира четвърта в третия полуфинал на 400 метра с 55.03 секунди, с което се нареди на четвърто място в серията на 11-о в общото подреждане на полуфиналите и не продължава напред.

В сериите на 400 метра с препятствия за юноши участваха двама българи – Павел Грозев и Томас Валентинов, които бягаха съответно 56.59 и 59.46 секунди, но не успяха да се класират за финала.

Анна Миланова, Рая Димитрова и Деян Цветанов също бягаха в сериите на 200 метра, но без да продължат към полуфиналите. Миланова записа 25.20 секунди, Димитрова не завърши дистанцията, а Цветанов направи лично за сезона от 22.55 секунди. Част от тези атлети ще участват в сериите на щафетите.