Валентин Андреев със 71.39 м в Гърция

Най-добрият ни атлет в мятането на чук Валентин Андреев се класира четвърти в Александрополис, Гърция на 8 май. 22-годишният Валентин постигна 71.39 и надделя с 1 сантиметър над Маркело Мема (Гърция) – 71.38. Общо седем хвърлячи постигнаха резултат над 70 м, а класирането оглавиха Джейк Норис (Великобритания) -76.24, Константинос Залтос (Гърция) – 73.14 и Йоанис Коракидис (Гърция) – 72.75.

Това е второто състезание на Андреев над 71 метра за годината, след като той победи в Балчик на националната купа по хвърляния на 24 февруари с личен рекорд 72.62. Към датата на състезанието Валентин бе на 51-о място в ренкинглиста на Световната атлетика „Пътят към Париж“ за олимпийските игри (32 места за игрите), и на 39-о място по ренкинглистата на Европейската атлетика „Пътят към Рим“ за еврошампионата (30 места за дисциплината чук мъже).

В Алекандрополис Димитър Ташев зае девето място на троен скок след проблеми с разбега и регистрира резултат – 15.60 (1.8). Това бе и първото състезание на Ташев на открито. 21-годишният атлет от Сливен постигна личен рекорд в зала 16.01 през зимата на 2024-а.

Добромир Николов участва на 110 м с препятствия в „Б“ финала и зае второ място с 14.35 (0.8). На 1 май в Бар, Черна гора, Николов зае второ място на атлетическия турнир там с 14.75 (0.3).