ПАОК взе само точка от дербито с АЕК, Десподов влезе в края

Дербито на 8-ия кръг на гръцката Супер лига между АЕК (Атина) и ПАОК завърши при резултат 1:1. Двата тима направиха оспорван сблъсък, но не успяха да излъчат победител. Българският национал Кирил Десподов имаше маргинална роля в мача, като се появи в игра за гостите чак в 89-ата минута и нямаше как да окаже особено влияние върху развитието на двубоя.

ПАОК пръв откри резултата. В 12-тата минута удар на Магомед Оздоев бе избит с мъка от вратаря и топката се отби и от напречната греда. При последвалия корнер топката бе свалена към Абдул-Рахман Баба, който с доза късмет я промуши през краката на вратаря за 0:1.

АЕК обаче бързо възстанови равенството. В 25-ата минута Францди Пиеро получи в наказателното поле, пребори прекия си пазач и вкара през краката на вратаря за 1:1.

В крайна сметка мачът завърши при този резултат и това не промени особено положението на двата тима в класирането. ПАОК остава на 2-рото място със 17 точки, докато АЕК е 3-ти с 15.