Десподов и ПАОК играха силно, но преклониха глава в Истанбул

Отборът на ПАОК, в който играе българският национал Кирил Десподов загуби с 1:3 от тима на Галатасарай в мач от 1-вия кръг на основната схема на Лига Европа. Турците стигнаха до успеха след автогол на Абдул Рахман Баба (48’) и попадения на Юнус Акгюн (76’) и Мауро Икарди (90'+5'), а почетният гол за солунчани отбеляза Йоанис Константелиас (67’).

Десподов не бе включен в стартовия състав и му се наложи да започне вечерта на резервната скамейка.

Той се появи на терена в 77-ата минута, когато замени голмайстора Константелиас.

Съперниците изиграха вълнуващо първо полувреме на стадион “Неф”, като домакините създадоха цели 11 голови положения, но хаотичността им попречи да взривят трибуните. Междувременно гърците представиха изключително мъдра продукция и имаха цели три чисти голови положения.

Грешка в началото на втората част обаче провали солунчани, след като Баба си вкара нелеп автогол.

Съотборниците на Десподов демонстрираха висок дух и в средата на полувремето Константелиас изравни резултата. Изненадващо именно той бе заменен след по-малко от десет минути, а на негово място в игра влезе Кирил Десподов.

Така се стигна до 76-ата минута, когато Юнус Акгюн се разписа и даде отново преднина на турските шампиони.

След това гостите хвърлиха всички сили, за да възстановят срещите, което логично отвори много пространства в тяхната половина и така те инкасираха попадение в добавеното време на срещата, когато звездата на истанбулския гранд - Мауро Икарди, оформи крайния резултат.