Десподов игра малко, но беше с ключова роля за драматичен успех на ПАОК

Кирил Десподов влезе от пейката за ПАОК при инфарктната победа като гост на Атромитос с 2:1. Българският национал влезе в 86-ата минута, а малко по-късно цнетрира към Мади Камара, който донесе трите точки на шампионите.

Третата поредна победа изравни тима от Солун на върха в класирането с Олимпиакос. Това са единствените два отбора с пълен актив след третия кръг в гръцката Суперлига.

Преди няколко дни ПАОК разгроми с 4:0 ирландския Шамрок Роувърс и се класира за основната фаза на Лига Европа, а Десподов отбелеза един от головете. Днес обаче българинът отново беше резерва за сметка на Андрия Живкович.

Именно сърбинът даде преднина на ПАОК в края на първото полувреме. Гостите удъжаха крехкия си аванс до 86-ата минута, когато Амр Уарда наказа бившия си тим от дузпа.

Разван Луческу веднага пусна Десподов на мястото на Константелиас и крилото му се отблагодари. В 90-ата минута бившият ас на ЦСКА - София и Лудогорец центрира и Мади Камара отбеляза победното попадение за ПАОК.

След паузата за националните отбори "черно-белите" от Солун ще посрещнат Панатинайкос.