Дея се справи с Нефтохимик и ще спори за Суперкупата

Носителите на Купата на България от Дея спорт (Бургас) се класираха на финал на турнира за Суперкупата на България.

Воденият от Франческо Кадеду тим надигра Нефтохимик 2010 с 3:0 (25:21, 25:16, 28:26) във втория полуфинал на надпреварата, изигран в зала "Левски София" пред 230 зрители.

Левски с чист успех срещу ЦСКА и е на финал за Суперкупата

Отборът на Дея спорт се класира за първи път в клубната си история във финала за Суперкупата на България по волейбол при мъжете.

Утре (13 октомври) Дея среща на финала Левски София, в повторение на финала за Купата на България.

Волейболистите на Дея поведоха с 3:0 след атака на Патрик Ламанец. Жонатас Кардосо атакува мощно за 4:0. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Патрик Ламанец атакува по правата от зона 2 за 6:3. Красимир Георгиев атакува в центъра за 4:6. Двоен блок спря атака на Рафала Фарина - 10:5. Блокаут на Аксел Трухчев - 7:12. Франсоа Рибейрол атакува успешно за 10:13. Теодор Тодоров бе безапелационен в атака в центъра за 14:10. Патрик Ламанец с нова успешна атака за 15:10. Жонатас Кардосо игра технично в атака за 16:10. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Ас на Рафал Фарина - 13:16. Аксел Трухчев атакува мощно за 16:19. Димитър Василев атакува успешно за 20:16. Георги Братоев отстъпи място на Константин Нечев. Патрик Ламанец направи резултата 21:16. Блокаут на Рафал Фарина - 19:21. Жонатас Кардосо атакува в мрежата от пайп - 21:20. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Красимир Георгиев спря атака на Теодор Тодоров и равенство при 20:20. Франсоа Рибейрол атакува в аут и Дея поведе с 22:21. Виктор Бабужа замени Теодор Тодоров. Франсоа Рибейрол отново атакува в аут - 21:23. Рафал Фарина атакува в аут и геймбол за Дея при 24:21. Жонатас Кардосо донесе успеха на Дея в първата част с 25:21.

Възпитаниците на Франческо Кадеду дръпнаха с 5 точки в началото на втората част с 8:3. Димитър Василев атакува мощно за 10:4. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Теодор Тодоров атакува в центъра за 11:6. Ас на Димитър Василев - 12:6. Нов добър сервис на Димитър Василев затрудни волейболистите на Нефтохимик, които не успяха да организират атака - 13:6. Иван Станев взе второто си прекъсване в гейма. Розалин Пенчев се справи в атака за 7:13. Жонатон Кардосо изведе Дея напред с 16:8. Нова мощна атака на Жонатан Кардосо - 17:9. Блокада на Теодор Тодоров срещу атака на Венцислав Рагин - 20:12. Димитър Василев бе безкомпромисен в атака за 21:13. Волейболистите на Дея спечелиха убедително и втората част с 25:16.

Аксел Трухчев се завърна в състава на Нефтохимик на мястото на Франсоа Рибейрол. Розалин Пенчев остана в игра за "нефтохимиците". Нефтохимик поведе с 4:2. Розалин Пенчев атакува технично за 6:4. Нова технична атака на Розалин Пенчев и 7:4. Троен блок спря атака на Патрик Ламанец и Нефтохимик поведе с 8:4. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Блокада на Аксел Трухчев спря атака. на Патрик Ламанец - 12:8. Момчетата на Иван Станев дръпнаха с 14:10. Аксел Трухчев атакува успешно за 15:12. Блокаут на Димитър Василев - 13:16. Фантастична комбинация Георги Братоев - Николай Николов и равенство при 16:16. Ас на Патрик Ламанец - 17:16. Розалин Пенчев атакува мощно за равенство при 19:19. Венцислав Рагин атакува мощно в центъра и Нефтохимик пак поведе с 21:20. Димитър Василев атакува по блокадата за нова равенство - 21:21. Аксел Трухчев атакува по острия диагонал от зона 4 за 22:21 за Нефтохимик. Нова трудна топка в атака за Аксел Трухчев, но французинът се справи успешно за 23:22. Изключително остър диагонал и Аксел Трухчев заби топката във втория метър в полето на Дея и геймбол за Нефтохимик при 24:23. Франческо Кадеду взе прекъсване за Дея. Аксел Трухчев би сервис в аут - 24:24. Розалин Пенчев атакува по блокадата за 25:24. Патрик Ламанец атакува мощно за 25:25. Розалин Пенчев атакува в аут и мачбол за възпитаниците на Франческо Кадеду при 26:25. Иван Станев взе прекъсване за Нефтохимик. Розалин Пенчев атакува технично за ново равенство при 26:26. Остър диагонал на Димитър Василев от зона 4 и нов мачбол при 27:26. Грешка на Добромир Димитров донесе успеха на Дея в третата част с 28:26 и в мача с 3:0 гейма.

Патрик Ламанец стана най-резултатен за Дея с 15 точки (2 аса, 44% ефективност в атака - +6).

Жонатан Кардосо (2 аса, 3 блока, 56% ефективност в атака, 44% перфектно и 56% позитивно посрещане - +10) и Димитър Василев (2 аса, 67% ефективност в атака, 19% перфектно и 29% позитивно посрещане - +8) добавиха по 14 точки.

Рафал Фарина (1 ас, 42% ефективност в атака - +3) и Розалин Пенчев (58% ефективност в атака, 20% перфектно и 60% позитивно посрещане - +5) записаха по 11 точки.

Аксел Трухчев добави още 9 точки (1 блок, 62% ефективност в атака, 42% перфектно и 75% позитивно посрещане - +6) за Нефтохимик.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:21, 25:16, 28:26)ДЕЯ: Георги Братоев, Патрик Ламанец, Жонатас Кардосо, Димитър Василев Николай Николов, Теодор Тодоров - Кристиян Петров-либеро (Константин Нечев, Виктор Бабужия)Старши треньор: ФРАНЧЕСКО КАДЕДУНЕФТОХИМИК: Добромир Димитров 1, Рафал Фарина 11, Аксел Трухчев 11, Франсоа Рибейрол 6, Красимир Георгиев 3, Венцислав Рагин 4 - Владислав Иванов-либеро (Стоян Димитров 1, Розалин Пенчев 11, Стилиян Асенов)Старши треньор: ИВАН СТАНЕВ.