България атакува първото място в групата - на живо от Пловдив преди сблъсъка с Люксембург

Левски с чист успех срещу ЦСКА и е на финал за Суперкупата

Шампионът от Efbet Супер Волей Левски София започва защитата на трофея си от Суперкупата на България.

Левски София надигра ЦСКА с 3:0 (28:26, 25:20,  25:23) в първия полуфинал от турнира, който се провежда в зала „Левски София“.

Над 1000 зрители станаха свидетели на битката, като домакините имаха солидна подкрепа.

Традиционно по споразумение на двата клуба, фенове на гостуващия отбор не се допускат.

Джанлоренцо Бленджини гледа Суперкупата на България

На трибуните бе и националният селекционер Джанроренцо Бленджини, който е в България да следи изявите на състезателите.

Президентът на БФВ Любомир Ганев също бе в залата.

Преди година Левски спечели трофея от Суперкупата на България в Бургас, след като на финала се наложи много драматично над силния тогава тим на Хебър (Пазарджик) с 3:2 гейма преди "тигрите" да се разпаднат заради финансови проблеми.

Светослав Гоцев атакува през центъра и Левски поведе с 1:0. Атака на Страхиня Бързакович изравни резултат при 1:1. Пайп на Юлиус Фиркал и 4:4. Тодор Скримов атакува успешно и Левски поведе със 6:4. Страхиня Бързакович атакува по диагонала от зона 3 и ново равенство при 6:6. Страхиня Бързакович атакува технично и ЦСКА отново поведе със 7:6.

Тройна "синя" блокада спря атака на Николай Пенчев - 10:10. "Червените" дръпнаха с 2 точки при 14:12. Ас на Тодор Скримов и равенство при 14:14. Страхиня Бързакович атакува успешно срещу двойна блокада и ЦСКА поведе с 15:14. Николай Пенчев игра с тройна блокада и ЦСКА поведе със 17:16.

Страхиня Бързокович атакува над блокадата и ЦСКА поведе с 20:18. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Ливан Осориа атакува в центъра - 19:20. Ас на Тодор Скримов изравни резултата при 22:22. Нов ас на Тодор Скримов - 23:22 за Левски. Християн Великов успя да изравни резултата при 23:23. Юлиус Фиркал атакува над блокадата на Любомир Агонцев и "сините" стигнаха до геймбол при 24:23. Технична атака на Страхиня Бързакович по тройната блокада изравни резултата - 24:24. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Страхиня Бързакович изведе ЦСКА до геймбол при 25:24. Влезлият като резерва Владимир Гърков атакува мощно по диагонала от зона 4 и ново равенство 25:25. Страхиня Бързакович атакува по правата от зона 2 и втори геймбол за ЦСКА - 26:25. Ас на Владимир Гърков и "сините" поведоха с 27:26. Технична атака на Николай Пенчев и равенство при 27:27. Светослав Гоцев атакува мощно в центъра за 28:27. Николай Пенчев атакува в аут и Левски спечели първата част с 29:27.

Александър Попов заложи на Владимир Станков като разпределител в началото на втората част, за сметка на Любомир Агонцев. Владимир Гърков остана на игрището за Левски. Единична блокада на Ливан Осориа спря атака на Тодор Костов и Левски поведе с 4:2 в началото на втората част. Нова мощна атака на Ливан Осориа в центъра - 5:3. Атака на Страхиня Бързакович и равенство при 7:7. Светослав Гоцев атакува в центъра за 8:7 за Левски. Ас на Владимир Гърков - 9:7. Нова мощна атака в центъра за Ливан Осориа - 12:10. Блокаут на Венислав Антов направи резултата 13:11. Владимир Гърков атакува по правата от зона 4 - 14:11. "Сините" дръпнаха с 4 точки при 16:12, след като Николай Пенчев докосна мрежата. Левски поведе с 18:13. Александър Попов взе прекъсване за ЦСКА. Отлична комбинация Стоил Палев - Венислав Антов - 19:14. Християн Великов намали до 17:20. Стефан Чавдаров атакува технично през центъра за 18:21. Мощна атака на Страхиня Бързакович по правата от зона 4 - 19:21. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. Страхиня Бързакович атакува в аут - 23:19. Николай Пенчев атакува в аут и Левски спечели втората част с 25:20.

Волейболистите на Левски дръпнаха с 8:5 в началото на третата част. Александър Симеонв замени Християн Великов в състава на ЦСКА при 8:11. Венислав Антов атакува от зона 2 по правата за 12:9. Светослав Гоцев атакува в центъра за 17:15. Николай Пенчев атакува технично за 16:17. Тодор Скримов атакува мощно по диагонала от зона 4 - 19:17. Ливан Осориа атакува в центъра за 20:18. Страхиня Бързакович промуши топката между мрежата и двойната блокада - 19:20. Блокада на Стефан Чавдаров спря атака на Владимир Гърков и равенство при 20:20. Николай Желязков взе прекъсване за Левски. ЦСАК поведе с 21:20. Владимир Гърков отигра в атака за ново равенство при 21:21. Александър Симеонов атакува успешно и ЦСКА поведе с 22:21. Светослав Гоцев атакува в центъра и ново равенство - 22:22. нова технична атака на Александър Симеонов - 23:22 за ЦСКА. Блокада на Ливан Осория изведе "сините" до мачбол - 24:23. Нова блокада на Ливан Осория и Левски спечели третата част с 25:23 и мача с 3:0 гейма.