Порто надви Брага, мъгла прекъсна мача на Бенфика

Порто постигна четвърта поредна победа в първенството на Португалия. "Драконите" се наложиха с 2:1 над Брага и са втори в класирането, на 3 точки зад водача Спортинг (Лисабон).

Домакините не създадоха много положения, но бяха по-ефективни. Те откриха резултата с гол от дузпа на Галено в 45-ата минута, Брага изравни чрез Роджър Фернандеш в 54-ата, а малко по-късно Пепе Акино донесе успеха на Порто.

Поражението остави Брага на 6-о място в класирането с 14 точки. Толкова има и петият Витория (Гимараеш).

Двубоят на Бенфика с Насионал (Мадейра) продължи само 8 минути, преди да бъде прекъснат заради мъглата, спуснала се над терена. Любопитното е, че през 2016 година се случи абсолютно същото: Бенфика гостува на Насионал и срещата беше спряна заради мъгла... в 8-ата минута.

Витория (Гимараеш) можеше да се изравни по точки с Бенфика на третата позиция, но наивно изпусна победата срещу гостуващия Боавища. Мачът завърши 2:2, а гостите изтръгнаха точката с два гола от дузпи на Мигел Рейзиньо в добавеното време.

В другия мач в неделя Фарензе надви с 1:0 Ещорил с гол в последните секунди и постигна първа победа през сезона.