Неостаряващият Модрич зарадва Хърватия срещу Полша

Ден преди да навърши 39 години, Лука Модрич отново демонстрира огромната си класа. Капитанът на хърватския национален отбор отбеляза красив гол от пряк свободен удар и донесе победата с 1:0 над Полша в Лигата на нациите. "Ватрените" са втори в група 1 с 3 точки, колкото имат и поляците.

Хърватите отправиха 21 удара към вратата, пазена от Лукаш Скорупски, но само 7 от тях бяха точни. Стражът на Полша направи няколко впечатляващи спасявания, но нямаше какво да стори след изстрела на Модрич, който прекъсна негативната серия на Хърватия в Осиек.

Селекционерът на домакините Златко Далич смени почти половината състав, който започна срещу Португалия преди няколко дни. Защитата отново беше съставена от трима, а на върха на атаката започна младият нападател на Айнтрахт (Франкфурт) Игор Матанович.

Промени имаше сред титулярите и на Полша. Най-интересната беше на вратарската позиция, където Скорупски зае мястото на Марчин Булка.

Публиката на "Опус Арена" осигури солидна подкрепа за хърватите. Още в 3-ата минута Метанович пропусна след пас на Бруно Петкович, а после шут на Марко Пяца беше блокиран. След половин час игра Метанович вее имаше 5 изстрела, а поляците рядко поглеждаха към вратата на домакините. В 39-ата минута Полша за първи път получи шанс да отбележи гол, но Дуйе Чалета-Цар спря Себастиан Шимански.

Натискът на Хърватия продължи и след почивката. В 52-ата минута Модрич технично прехвърли стената от пряк свободен удар и топката спря в мрежата, а публиката започна да скандира името на ветерана.

С попадението халфът ознаменува по най-добрия възможен начин своя мач №180 за Хърватия. "Шахматистите", които днес играха в синьо, контролираха двубоя, но имаха и късмет, защото в 70-ата минута удар на Роберт Левандовски срещна гредата.

на 12 октомври Хърватия ще посрещне Шотландия, а поялците ще приемат лидера в групата Португалия.