Стивън Петков се разписа при драматична загуба на Фейрензе

Стивън Петков отбеляза втория си гол от началото на сезона в Лига Португал 2, но той не помогна на тима му дори за равенство срещу дублиращия тим на Бенфика. Гостите спечелиха с 3:2 след попадение в добавеното време.

Густаво Варела даде преднина на Бенфика Б в 8-ата минута, но в 32-ата Петков изравни, след като наказа грешка на стража на тима от Лисабон Андре Гомеш.

Бенфика поведе още веднъж в 45-ата минута чрез Джошуа Йандър, а Зидан Банжаки беше точен за 2:2. Победата на "орлите" осигури Жозе Мигел Реиш Мелро в последните секунди.

В класирането начело са Академико (Визеу) и Пеняфиел с по 10 точки, следвани от Бенфика Б с 9. Фейрензе е на 9-о място в подреждането с 5 точки.

Вчера Ангел Бастунов се разписа за Визела при домакинското поражение на Визела от Торензе с 1:2, а днес Маритимо на контузения Преслав Боруков претърпя разгромна загуба с 1:5 от Портимонензе.