Бастунов дебютира с победа за Визела, успех и за тима на Стивън Петков

Ангел Бастунов дебютира за португалския втородивизионен Визела. В първия кръг от новото първенство бившият халф на Хебър беше титуляр при победата с 2:0 над Униао Лейрия. Бастунов остана на терена до последните секунди, когато отстъпи мястото си на Икиер Унсуета.

Венецуелецът Матиас Лакава откри резултата в 30-ата минута с отлично изпълнен пряк свободен удар, а в добавеното време Унсуета премина покрай вратаря на Униао Лейрия и отблизо сложи точка на спора.

Стивън Петков игра 80 минути за Фейрензе в гостуването на Торензе, спечелено с 1:0. Българският нападател се завърна в тима след неуспешни престои в Морейрензе и Академико (Визеу).

Гола за Фейрензе отбеляза Леандро Антунеш в 77-ата минута, а Марвин Елимби от домакините получи червен картон още в 29-ата минута.