Миланов и Букурещ с волева победа

Динамо (Букурещ) постигна изключително важна победа над Университатя (Крайова) с 2:1 като домакин в мач от  седмия кръг в румънския елит. След този успех столични се изкачиха на 2-ро място във временното класиране и доближиха Университатя на два пункта, като тимът от Крайова държи еднолично първото място.

Бившият футболист на Левски Георги Миланов стартира като титуляр за „червените кучета“.

Динамо излезе напред в резултата още преди да са изминали и 60 секунди футбол в Букурещ, когато точен бе Ахмед Бани. Еди Гнаоре пък удвои преднината на домакините в 42-рата минута.

До края на първото полувреме Университатя Крайова отговори чрез попадение на Алвир Колич в 44-ата минута.

Воденият от Желко Копич тим на Динамо остана с 10 души на терена в 58-ата минута, когато Кристиан Костин получи директен червен картон. Домакините от Букурещ завършиха срещата с 9 футболисти на терена, след като в 82-рата минута бе изгонен и Жосуе Хомауо.