Айнтрахт преодоля първия кръг за Купата на Германия след зрелищно второ полувреме

Айнтрахт (Франкфурт) преодоля първия кръг за Купата на Германия, след като надделя с 4:1 над своя съименник Айнтрахт (Брауншвайг). Двубоят не предложи нищо интересно на феновете по трибуните през първата част, но за сметка на това двата тима компенсираха привържениците с цели пет попадения след почивката.

Вердер и Волфсбург стартираха с победа участието си в Купата на Германия

“Орлите” успяха да вземат много солидна преднина от три попадения още в рамките на първите петнайсет минути на втората част, когато първо Чаиби Фарес откри резултата в 53-ата минута, а само в рамките на още пет минути Юго Екитике (56’, 61’) се разписа на два пъти и реши всичко в двубоя. Особено добро бе първото му попадение, което дойде след хубав пробив. В края на срещата двата отбора си размениха по още един гол, като първо Игор Матанович вкара четвърто попадение за гостите, а веднага след това Левенте Сабо оформи крайния резултат.