Гърция разпердушини Казахстан и е на финалната права към Евро 2024

Гърция постигна категоричен успех с 5:0 в 1/2-финалния плейоф за класиране на Евро 2024 срещу Казахстан. Южните ни съседи изиграха страхотно първо полувреме, в което вкараха и четирите попадения в мача чрез Анастасиос Бакасетас (9'), Димитрос Пелкас (15'), Фотис Йоанидис (37'), Димитриос Курбелис (40') и автогол на Еркин Тапалов (87'), като така си осигуриха място на финалния плейоф, където ще играят срещу Грузия.

Гърция започна мача силно и в 7-ата минута си спечели дузпа за нарушение срещу Пелкас, а Бакасетас материалезира 11-метровия удар за 1:0.

Sportal.bg вече и във Viber, последвайте ни!

Само шест минути по-късно домакините удвоиха преднината си. Пелкас получи центриране в близост до вратата и с глава бе точен за 2:0.

В 37-ата минута елините направиха резултата класически. Йоргос Масурас получи пас отдясно и технично подаде към Йоанидис, за когото остана да засече топката във вратата.

Грузия направи крачка напред към мечтата да играе на Евро 2024, ВАР също помогна

4:0 направи Курбелис в 40-ата минута, засичайки с глава центриране на Костас Цимикас.

Крайното 5:0 бе оформено в 87-ата минута след автогол на Еркин Тапалов, който действа лошо при едно центриране и прати топката в собствената си врата.