Борусия (Дортмунд) излезе на върха след най-резултатната си победа

Тимът на Борусия (Дортмунд) записа най-изразителната си победа от началото на сезона, разгромявайки Кьолн с 6:1 на “Сигнал Идуна Парк” в среща от 25-ия кръг на Бундеслигата. Така поне за ден отборът излезе начело в германския шампионат, тъй като Байерн (Мюнхен) играе в неделя срещу Байер (Леверкузен).

По-рано през кампанията “жълто-черните” бяха загубили с 2:3 при гостуването си на “козлите”, но в съботната вечер си го върнаха тъпкано.

Борусия наниза четири гола за около 20 минути още преди почивката и изпрати съперника си в нокаут. Преквалифицираният в централен халф Рафаел Герейро беше точен за 1:0 в 15-ата, а само две по-късно подаде към Себастиан Алер за 2:0.

В 27-ата Кьолн можеше и да върне интригата, но съдиите подминаха дискусионна ситуация за игра с ръка на Махмуд Дахуд в наказателното поле.

Капитанът на Дортмунд Марко Ройс покачи на 3:0 в 32-рата, а след още четири се разписа и Донийл Мален.

В 41-вата Дейви Зелке върна един гол, но вече беше късно.

Отново един след друг паднаха и следващата “порция” попадения за “жълт-черните”. В 69-ата Себастиан Алер реализира за 5:1, а минута след него и Ройс отбеляза втория си гол за вечерта.