Щутгарт вкара 6 на Арминия, Унион също продължава напред за Купата на Германия

Щутгарт постигна страхотна победа с 6:0 като домакин на Арминия (Билефелд) в срещата между двата тима от 1/16-финала за Купата на Германия. Швабите бяха абсолютно безапелационни в този мач и така намериха място на 1/8-финала на турнира.

Паскал Щенцел откри в 20-ата минута, Ватару Ендо удвои четири по-късно, Лука Файфер направи резултата класически в 28-ата минута, а Силаш добави четвъртия гол в 39-ата минута. През второто полувреме Файфер се разписа за втори път в 52-рата минута, а крайното 6:0 оформи Серу Гираси в 67-ата минута на двубоя.

За следващата фаза на турнира се класира и сензацията този сезон в Бундеслигата Унион (Берлин). Столичани се наложиха с 2:0 над Хайденхайм с голове на Тимотеуш Пухач в 7-ата и Свен Михел в 52-рата минута.

В последния мач за вечерта Фортуна (Дюселдорф) спечели с 3:0 като гост на Ян Регенсбург и също отива на 1/8-финала.