Петко Христов се завърна като титуляр при загуба на Специя

За първи път през тази година българският национал Петко Христов стартира като титуляр и записа пълен мач за своя Специя. Неговият тим обаче загуби с 1:2 като гост на Торино в двубой от 34-ия кръг на Серия "А". Въпреки това родният защитник беше най-добрият в отбраната на „орлетата“ в този мач.

Още в третата минута неговият съотборник Мартин Ерлич фаулира Антонио Санабрия и така последва дузпа, която беше успешно реализирана от Саша Лукич. До почивката „биковете“ доминираха, но не успяха да отбележат втори гол. Така се стигна до 69-ата минута, когато Лукич отново се разписа, но този път след центриране от корнер. В добавеното време гол на Санабрия беше отменен поради засада, а в последните секунди на срещата Рей Манай беше точен за гостите от дузпа, която сам си спечели след нарушение на резервата Кофи Джиджи.

Така Торино остана на 11-ата позиция в класирането, но вече с актив от 43 точки, а Специя запази 15-ото си място с 33 спечелени пункта.