Нападател бе сменен 10 минути след влизането си в игра, а причината бе изключително странна

Странна и комична ситуация се получи по време на мача между Специя и Интер от 33-ия кръг на Серия “А” в петък. Срещата завърши с победа с 3:1 за шампионите, а анголският нападател на домакините от Специя Мбала Нзола се появи в игра в 60-тата минута на мястото на Рей Манай, но едва 10 минути по-късно трябваше да бъде сменен. Причината беше повече от необичайна. Реферът забеляза, че Нзола има голяма обеца на ухото си и го накара да я свали. Анголецът обаче не успя да се справи с тази задача. Няколко минути той опитваше да свали бижуто от ухото си край тъчлинията, като в това начинание бе подпомогнат и от хора от треньорския щаб на Специя. Обецата обаче се оказа по-упорита от очакваното и шокираният наставник на Специя Тиаго Мота бе принуден да извърши последната си смяна, пускайки в игра Жанис Антист на мястото на Нзола.

Колаж: givemesport.com