Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Блестящи голове изстреляха Интер към важна победа

Шампионът на Италия Интер надигра с 3:1 като гост Специя в мач от 33-ия кръг на Серия “А”. Марсело Брозович изведе Интер напред в резултата в 31-вата минута, а в 73-тата Лаутаро Мартинес реализира второто попадение за гранда от Милано. Джулио Маджоре съживи за кратко интригата с гол в 88-мата минута, но в четвъртата минута на добавеното време резервата Алексис Санчес също записа името си сред голмайсторите и "узакони" трите точки на Интер. Българският защитник на Специя Петко Христов остана през целия мач на скамейката на резервите на тима си, а Лаутаро Мартинес се включи от пейката за шампионите и изигра важна роля за победата. “Нерадзурите” временно излязоха на първото място в класирането, като вече са с 69 точки. Досегашният водач Милан е с 68, но "росонерите" още тази вечер имат възможност да се върнат на върха, тъй като приемат Дженоа на "Сан Сиро". Интер обаче ще бъде с мач по-малко. Специя заема 15-тата позиция и продължава да е на цели 11 точки над опасната зона.

За водения от бившия играч на Интер Тиаго Мота тим на Специя на върха на атаката бе Рей Манай, а зад него действаше в предни позиции триото Емануел Джеси, Виктор Коваленко и Симоне Бастони. Хоакин Корея и Един Джеко пък бяха двамата нападатели, на които Симоне Индзаги заложи, а Лаутаро Мартинес започна на пейката на “нерадзурите”, както вече стана дума.

Първият интересен момент в мача бе пред вратата на Интер. В петата минута опитният словенски страж на гостите Самир Ханданович направи много навременно излизане и пресече опасно подаване към Емануел Джеси. В 13-тата минута Един Джеко направи голям пропуск за Интер, като от съвсем близка дистанция уцели десния страничен стълб на вратата, пазена от стража Иван Проведел, но в тази ситуация бе отсъдено и нарушение в атака срещу защитник на Специя на босненския ветеран.

В 20-тата минута турският халф на Интер Хакан Чалханоолу пробва опасен изстрел от далечно разстояние и топката не мина твърде далеч от целта, но все пак на Проведел не му се наложи да се намесва. В 26-тата минута имаше 2 поредни напрегнати ситуации за Интер след разбърквания пред вратата на Ханданович, но до удар към вратата на гостите не се стигна. Секунди след това пък "нерадзурите" отговориха с нов опасен шут на Чалханоолу, който обаче пак не доведе до гол.

В 31-вата минута Марсело Брозович даде аванс на Интер в резултата. Заелият позиция в противниковото наказателно поле защитник Данило Д'Амброзио с хубав пас с глава подаде на връхлитащия Брозович и хърватският халф с безпощаден шут от въздуха с левия крак опъна мрежата зад безпомощния Иван Проведел - 0:1.

В 38-мата минута наставникът на домакините Тиаго Мота бе принуден да извърши смяна, тъй като травма получи левият бек Аркадиуш Реца. На негово място в игра влезе Салва Ферер

В 40-тата минута Туку Корея можеше да направи резултата 0:2, но вместо това сътвори сериозен пропуск. В добавеното време на първата част пък Дензъл Дъмфрис тества Проведел с удар по земя, а стражът стабилно улови топката.

Три минути след почивката Мартин Ерлич бе много близо до това да изравни резултата. След изпълнение на ъглов удар, централният бранител отправи опасен удар с глава, но топката излезе на сантиметри встрани от целта. Секунди след това пък имаше голова възможност за Интер, но топката не попадна във вратата.

В 54-тата минута Николо Барела имаше чудесен шанс за гол за Интер. Халфът "се разходи" в наказателното поле на домакините между няколко бранители на Специя, но от близка дистанция не успя да нанесе точен удар и топката излезе в аут, а резултатът остана непроменен.

В игра за гостите през втората част се появи Лаутаро Мартинес, а в 69-тата минута Дъмфрис бе длъжен да направи резултата 0:2, но не съумя да го стори, стреляйки над вратата от границата на вратарското поле след центриране отляво.

Вторият гол все пак се случи - в 73-тата минута. Иван Перишич показа техника и прецизност, центрирайки към Мартинес отляво, а аржентинецът с брилянтно докосване отклони топката, така че тя да стане достатъчно трудна за спасяване и да се оплете в мрежата зад Проведел - 0:2.

Изглеждаше, че мачът се доиграва, но две минути преди края домакините успяха да изненадат съперника си. Халфът Джулио Маджоре със страхотен изстрел направи резултата 1:2.

В следващата минута имаше по един опасен момент за всяка двете врати, а в последните секунди Алексис Санчес сложи точка на спора, правейки резултата 1:3 с удар по земя от много удобна позиция и Интер направи важна крачка напред в защитата на Скудетото.

Снимки: Getty Images