Имобиле измъкна Лацио в добавеното време

Лацио се добра до равенство 1:1 в домакинството си на Торино от 33-ия кръг на Серия "А". "Орлите" цял мач страдаха, но в добавеното време успяха да се спасят от загубата. Гостите поведоха с попадение на Пиетро Пелегри в 56-ата минута, но звездата на домакините Чиро Имобиле донесе точката на своя тим с гол в 93-ата минута на двубоя.

Първо в 29-ата минута изстрел с глава на Бремер се отби от гредата, а при добавката на Самуеле Ричи вратарят Стракоша трябваше да прави важно спасяване.

След това в 49-ата минута Армандо Ицо бе близо до гола след като стреля с глава отблизо, но Фелипе Андерсон успя да се намеси и да избие топката на голлинията.

Гостите все пак увенчаха по-добрата си игра с гол, който падна в 56-ата минута, когато след центриране от корнер Пиетро Пелегри с глава оплете кълбото в мрежата за 0:1.

В третата минута на добавеното време обаче Лацио се добра до равенството. Милинкович-Савич центрира остро в наказателното поле, вратарят Бериша излезе неразчетено и позволи на Имобиле отблизо да порази вратата му за 1:1.

Така срещата завърши без победител и Лацио събра актив от 56 точки, като временно излезе на 6-ото място в класирането. Торино остава 11-и с 40 точки.