Хебър остана непобеден в Efbet Супер Волей след петгеймова драма срещу Дея спорт🏐

Волейболистите на Хебър (Пазарджик) остават непобедени и след първия си мач от втория полусезон в Efbet Супер Волей. Момчетата на Камило Плачи се наложиха много трудно и драматично като гости на Дея спорт (Бургас) с 3:2 (17:25, 25:22, 25:18, 22:25, 15:12) в първия мач от 12-ия кръг на първенството, игран тази вечер в зала "Младост".

Така "тигрите" са еднолично начело във временното класиране с 12 победи от 12 мача и 35 точки. Въпреки поражението, Дея спорт са 3-и с 9 победи, 3 загуби и 27 точки. В следващия кръг Хебър приема Ботев (Луковит), докато играчите на Венцислав Симеонов ще излязат срещу Нефтохимик 2010 в бургаското дерби.

За разликата от полуфинала за Купата на България в Бургас преди броени дни, днес Дея спорт показаха коренно различна игра и затрудниха максимално пазарджиклии. Все пак, Хебър успя да стигна до крайния успех.

Домакините от Дея спорт стартираха с много хъс и желание в първия гейм, като тръгнаха ударно с 5:1. Бургазлии продължиха да диктуват играта и увеличиха преднината си до 11:6. Това хвърли в смут "тигрите" и те не успяха да излязат от нагивната ситуация. Това се запази докрай и Дея спорт спечели гейма с убедителното 25:17. Втората част също тръгна равностойно. Камило Плачи потърси промени, като разпределителят Иван Станев влезе в игра, а в посрещане заигра Пламен Шекерджиев. След поредното равенство при 21:21, пазарджиклии направиха три поредни точки за 24:21. Това бе достатъчно и Хебър взе гейма след 25:22.

В следващите две части борбата продължи до край. Домакините от Дея спорт отново се развихриха и показаха чудеса от храброст срещу шампионите. Те пък отново имаха колебливи моменти, като мачът влезе в тайбрек. В него Хебър показа качествата си за излизане от трудни ситуаии, вдигна се отново и демонстрира опита си. След равенството 6:6, "тигрите" се откъснаха и запазиха минималния си превес докрай. Те не позволиха изненади и спечелиха гейма с 15:12, а с това и мача с 3:2.

Най-полезни за Хебър станаха Виктор Йосифов (7 блока!, 1 ас и 90% ефективност в атака) и резервата Пламен Шекеджиев (3 блока, 47% ефективност в атака и 58% позитивно посрещане) с по 17 точки за победата. Николай Къртев пък добави още 15 точки (7 блока!, 1 ас и 70% ефективност в атака) за успеха.

За домакините от Дея спорт Виталий Василиев заби 27 точки (3 блока и 45% ефективност в атака), а Тодор Вълчев реализира 23 точки (4 блока, 3 аса, 50% ефективност в атака и 27% позитивно посрещане), но и това не помогна за победа.

ДЕЯ СПОРТ (БУРГАС) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 2:3 (25:17, 22:25, 18:25, 25:22, 12:15)

ДЕЯ СПОРТ: Георги Братоев 4, Виталий Василиев 27, Тодор Вълчев 23, Димитър Маринков 6, Денис Чавдаров 12, Стипе Перич 6 - Гейдж Уорсли-либеро (Георги Петров, Леон Тончев)

Старши треньор: ВЕНЦИСЛАВ СИМЕНОВ

ХЕБЪР: Гьорги Гьоргиев, Брадли Гънтър 12, Якопо Масари 12, Тодор Алексиев, Виктор Йосифов 17, Николай Къртев 15 - Теодор Салпаров-либеро (Иван Станев, Дейвид Кръстев 5, Пламен Шекерджиев 17, Стойко Ненчев, Мартин Симеонов 2)

Старши треньор: КАМИЛО ПЛАЧИ.