Хебър разгроми Дея спорт и е първият финалист в Купата на България 🏐

Шампионът на България Хебър (Пазарджик) се класира за финала в турнира за Купата на България по волейбол.

В бургаската зала "Младост" "тигрите" се наложиха с 3:0 (25:15, 25:17, 25:14) над един от двата домакина на турнира Дея Спорт.

Мачът бе очакван с голям интерес, но изобщо не оправда очакванията за здрава битка, тъй като Хебър имаше огромно превъзходство и спечели с поне 8 точки разлика всеки един от трите гейма.

На финала за Купата, който ще се играе в понеделник от 19,00 часа в Бургас, Хебър ще играе с победителя от втория полуфинал, в който съперници са домакините от Нефтохимик 2010 и Пирин (Разлог).

Волейболистите на Хебър поведоха с 6:2 в началото на двубоя. Наставникът на домакините от Дея спорт Венцислав Симеонов веднага реагира и взе прекъсване. Атака на Тодор Вълчев бе спряна от тройна блокада и Хебър поведе с 13:7. При 7:15 в игра за Дея спорт се появи Красимир Гайдарски. Шампионите стигнаха до геймбол при 24:13. Денис Чавдаров сгреши началния удар и това даде успеха на Хебър в първата част с 25:15.

Виктор Йосифов атакува успешно в центъра и Хебър поведе с 2:1 в началото на втората част. Виктор Йосифов игра с блокадата в атака за 3:2. Брадли Гънтър преодоля тройна блокада за 4:2. "Тигрите" от Пазарджик дръпнаха с 4 точки при 7:3. Венцислав Симеонов побърза да вземе прекъсване за Дея. Хебър поведе с 9:5, но волейболистите на Дея бързо намалиха до 8:9 след блокада на Димитър Маринков. Последва изравняване при 9:9. Ас на Якопо Масари и Хебър пак поведе с 11:9. Виталий Василиев атакува в аут - 12:9. Мощна атака на Брадли Гънтър от зона 2 по диагонала доведе до 14:11. Шампионите спокойно поведоха с 20:14. Венцислав Симеонов взе прекъсване за Дея. Хебър стигна до геймбол при 24:16. Брадли Гънтър донесе успеха на шампионите във втората част с 25:17.

Тодор Алексиев атакува мощно по тройната блокада и Хебър поведе с 3:2 в началото на третата част. Отлична комбинация Георги Братоев - Стипе Перич и 3:3. Троен блок спря атака на Димитър Маринков 7:4. Единична блокада на Николай Къртев срещу атака на Виталий Василиев - 8:4. Леон Тончев замени Димитър Маринков в състава на Дея. При 9:4 за Хебър, Венцислав Симеонов взе прекъсване за тима от Бургас. Теодор Салпаров и компания поведоха с 12:6. Тодор Алексиев атакува успешно и шампионите дръпнаха със 17:8. Троен блок спря атака на Якопо Масари за 12:20. Виталий Василиев атакува в аут и Хебър дръпна с 23:13. Дейвид Кръстев изведе шампионите до мачбол при 24:13. Виталий Василиев сгреши началния удар и Хебър спечели третата част с 25:14 и мача с 3:0 гейма.

Брадли Гънтър (1 ас, 1 блок, 60% ефективност в атака - +6) и Тодор Алексиев (1 блок, 77% ефективност в атака, 29% перфектно и 65% позитивно посрещане - +9) записаха по 11 точки за успеха на Хебър.

Якопо Масари добави още 9 точки (2 аса, 2 блока, 38% ефективност в атака, 62% перфектно и 88% позитивно посрещане - +2).

Виктор Йосифов се отличи с 8 точки (1 ас, 2 блока, 71% ефективност в атака - +4).

Виталий Василиев заби 16 точки (2 блока, 54% ефективност в атака - +5) за Дея.