Торино се върна към победите срещу Болоня

Торино спечели домакинството си на Болоня с 2:1 в ранния двубой от неделната програма на 17-ия кръг в Серия А. Така “биковете” прекъснаха серията си от три мача без успех.

В 24-ата минута Антонио Санабрия проби в наказателното поле и с удар по земя откри резултата в полза на домакините. В самия край на първото полувреме нападателят можеше да вкара втория си гол в двубоя, но напречната греда спря неговия изстрел. В 69-ата минута Томазо Побега отправи шут по земя. Адама Сумаоро и Лукаш Скорупски посегнаха с крака да избият топката, но не успяха да го направят и така защитникът си отбеляза автогол за 2:0. До края на срещата “рособлу” стигнаха само до почетен гол, който дойде в 79-ата минута. Тогава Рикардо Орсолини беше точен от дузпа, свирена за фал на Ваня Милинкович-Савич срещу Никола Сансоне

С тази победа Торино се изкачи на 12-ата позиция в класирането с актив от 22 точки, докато Болоня е 9-и с 24 спечелени пункта.