Черноморец си уреди четвъртото място в редовния сезон след бой над Спартак Плевен

Черноморец зае четвърта позиция в редовния сезон, след като победи с 95:75 (22:23, 17:17, 30:19, 26:16) Спартак Плевен като домакин в последния мач преди плейофите в НБЛ.

В плейофната серия бургазлии ще срещнат петия в таблицата Академик Пловдив.

Срещата в зала „Бойчо Брънзов“ започна доста интригуващо, като след 10 минути игра гостите от Плевен успяха да победата с 1 точка (23:22). До почивката те задържаха преднината си. След паузата обаче баскетболистите на Васил Евтимов се върнаха в мача и направиха пълен обрат, като вече те диктуваха темпото до края на срещата.

Уендъл Люис беше над всички за Черноморец с 24 точки, 18 вкара Дианте Болдуин, с 14 се разписа Константин Коев и 13 добави Евгени Хаджирусев. За Спартак Плевен Мартин Маринов наниза 26 точки, а Ивко Ивков добави 21.