Кейн донесе солидна преднина на Тотнъм срещу Динамо (Загреб) (видео)

Тотнъм изкова солидна преднина от 2:0 след домакинството си на Динамо (Загреб) в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финала в Лига Европа. Лондончани показаха по-стойностна игра и стигнаха до успеха с два гола на голямата си звезда Хари Кейн. Нападателят се разписа в 25-ата и 70-ата минута. За съжаление обаче той се контузи и не успя да доиграе срещата докрай.Срещата започна изненадващо и в 1-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата. Мислав Оришич се отскубна зад защитата и отправи удар, който обаче бе твърде слаб и не затрудни Юго Лорис.Постепенно Тотнъм пое контрола над мача. Домакините повече задържаха топката, макар и без да създават някакви реални голови опасности. В 25-ата минута обаче те стигнаха до откриване на резултата. Ерик Ламела напредна през центъра, измъкна се от няколко защитници и стреля, но в гредата. Топката обаче се върна в краката на Хари Кейн, който я прати в опразнената врата за 1:0.Динамо пък можеше да възстанови равенството в 30-ата минута, когато Бруно Петкович стреля от далечна дистанция, но Лорис отново бе на мястото си и опази вратата си.Второто полувреме започна със спорна ситуация. Танги Ндомбеле бе препънат в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.Динамо обаче продължаваше да е много опасен на контраатака. При една такава в 60-ата минута Петкович получи прекрасен пас в наказателното поле, но ударът му от движение не се получи.Моуриньо направи няколко промени в състава си и на терена влязоха Лукас Моура, Гарет Бейл и Стивън Бергвайн. Това веднага даде резултат и последните двама изработиха чудесно голово положение в 65-ата минута. Бейл центрира за Бергвайн, който засече топката отблизо и само добрата намеса на вратаря Ливакович попречи да се стигне до гол.В 70-ата минута резултатът бе удвоен. Орие получи топка на фланга и опита центриране, което не бе добро. Защитникът на Динамо (Загреб) Кевин Теофил-Катерин обаче не се намеси добре и подари топката на Хари Кейн, който след това го финтира и отбеляза за 2:0.В 82-ата минута Бейл стреля от фаул и Ливакович трябваше да прави страхотно спасяване, за да опази вратата си.В добавеното време отново Бейл пропусна да се разпише отблизо след центриране на Бергвайн.В крайна сметка Тотнъм постигна добър турнирен резултат и гледа с оптимизъм към реванша в Загреб. Динамо пък ще трябва да направи сериозен подвиг на свой терен, ако иска да продължи напред в турнира.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА