Кейн донесе солидна преднина на Тотнъм срещу Динамо (Загреб) (видео)

Тотнъм изкова солидна преднина от 2:0 след домакинството си на Динамо (Загреб) в първия сблъсък между двата тима от 1/8-финала в Лига Европа. Лондончани показаха по-стойностна игра и стигнаха до успеха с два гола на голямата си звезда Хари Кейн. Нападателят се разписа в 25-ата и 70-ата минута. За съжаление обаче той се контузи и не успя да доиграе срещата докрай.

Срещата започна изненадващо и в 1-ата минута гостите бяха близо до откриване на резултата. Мислав Оришич се отскубна зад защитата и отправи удар, който обаче бе твърде слаб и не затрудни Юго Лорис.

Постепенно Тотнъм пое контрола над мача. Домакините повече задържаха топката, макар и без да създават някакви реални голови опасности. В 25-ата минута обаче те стигнаха до откриване на резултата. Ерик Ламела напредна през центъра, измъкна се от няколко защитници и стреля, но в гредата. Топката обаче се върна в краката на Хари Кейн, който я прати в опразнената врата за 1:0.

Динамо пък можеше да възстанови равенството в 30-ата минута, когато Бруно Петкович стреля от далечна дистанция, но Лорис отново бе на мястото си и опази вратата си.

Второто полувреме започна със спорна ситуация. Танги Ндомбеле бе препънат в наказателното поле, но съдията прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Динамо обаче продължаваше да е много опасен на контраатака. При една такава в 60-ата минута Петкович получи прекрасен пас в наказателното поле, но ударът му от движение не се получи.

Моуриньо направи няколко промени в състава си и на терена влязоха Лукас Моура, Гарет Бейл и Стивън Бергвайн. Това веднага даде резултат и последните двама изработиха чудесно голово положение в 65-ата минута. Бейл центрира за Бергвайн, който засече топката отблизо и само добрата намеса на вратаря Ливакович попречи да се стигне до гол.

В 70-ата минута резултатът бе удвоен. Орие получи топка на фланга и опита центриране, което не бе добро. Защитникът на Динамо (Загреб) Кевин Теофил-Катерин обаче не се намеси добре и подари топката на Хари Кейн, който след това го финтира и отбеляза за 2:0.

В 82-ата минута Бейл стреля от фаул и Ливакович трябваше да прави страхотно спасяване, за да опази вратата си.

В добавеното време отново Бейл пропусна да се разпише отблизо след центриране на Бергвайн.

В крайна сметка Тотнъм постигна добър турнирен резултат и гледа с оптимизъм към реванша в Загреб. Динамо пък ще трябва да направи сериозен подвиг на свой терен, ако иска да продължи напред в турнира.