Нов домакински провал направи задачата на Реал М почти невъзможна (видео)

Шампионът Реал Мадрид понесе неочакван удар при домакинството си на Леванте в мач от Ла Лига, допускайки загуба с 1:2. Това дава голямо предимство на Атлетико Мадрид, който на средата на сезона е с две срещи по-малко и ако ги спечели, ще има преднина от 13 точки на върха. Сега пък Барселона получава шанс да застигне "лос бланкос". Това е трето поражение за Реал на "Алфредо Ди Стефано" в първенството този сезон и общо четвърто във всички турнири. Ключово за провала се оказа изгонването от игра на Едер Милитао още в 9-ата минута. Четири по-късно Марко Асенсио изведе домакините напред, но в 32-ата капитанът на гостите Хосе Луис Моралес, известен като Ел Коменданте, изравни. В 64-ата вратарят на столичани Тибо Куртоа спаси дузпа на Рожер, но в 78-ата нападателят на Леванте се реваншира с победел гол за 1:2. В началните минути Одриосола допусна груба грешка, от която Леванте за малко да излезе напред в резултата. В стремежа си да гардира топката бранителят се дръпна по-рано от необходимото и Моралес успя да нанесе удар, но Тибо Куртоа спаси.В 6-ата Бензема беше изведен за последния в защитата на гостите, но вратарят Айтор скъси ъгъла и парира. Четири минути по-късно обаче Реал излезе напред в резултата. Тони Кроос пусна в коридор към Асенсио, който надбяга преследвачите си и завърши точно с десния крак. В ситуацията преди контраатаката имаше дискусионен момент в наказателното поле на домакините, тъй като Ферлан Менди и Гонсало Мелеро се сблъскаха. "Жабчетата" настояваха за дузпа, тъй като според тях френският бранител на Реал е извършил нарушение. Съдиите обаче не смятаха така и съответно зачетоха гола на Асенсио.Тимът на Леванте търсеше гола при числено предимство и в 25-ата Куртоа на два пъти се намеси след удари на Рожер Марти, а гостите пак настояваха за наказателен удар.Асенсио беше на крачка от второ попадение две минути по-късно, когато се оказа сам срещу вратаря, но загуби контрол и падна на земята. И все пак усилията на Леванте дадоха резултат в 32-ата минута. Тогава численото превъзходство си каза дума, след като Моралес се оказа непокрит в наказателното поле и от въздуха "препарира" Куртоа за 1:1.Четири минути след това Рожер за малко да изведе гостите напред, но Куртоа се намеси решаващо.В тези минути "лос меренгес" претендираха за нарушение срещу Рафаел Варан пред наказателното поле на съперника. На полувремето Азар беше заменен от Винисиус Жуниор. Реал пропусна да поведе отново в 53-ата, когато Кроос отне топката от разсеян играч на Леванте и намери Бензема, който реши да подава и по този начин пропусна отличен шанс.