Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Съдийските решения ли предопределиха загубата на Реал Мадрид?

Шампионът Реал Мадрид донесе пореден изненадващ резултат и загуби с 1:2 в домакинството си на Леванте. Това бе трето поражение за “лос бланкос” на “Алфредо Ди Стефано”, но то бе съпроводено с някои спорни решения от страна на съдийската бригада и намеса на ВАР. Едер Милитао бе изгонен още в деветата минута за нарушение срещу Сехио Леон, който се откъсваше сам срещу вратаря Тибо Куртоа.

Въпреки това мадридчани поведоха в 13-ата с гол на Марко Асенсио, но допуснаха изравняване в 32-ата от Хосе Луис Моралес, победното попадение за гостите бе дело на Рожер в 78-ата.

Съдията Давид Хименес първоначално му показа жълт картон, но след консултация с ВАР взе решение да изгони бранителя. Съдийският експерт на вестник “Марка” Хуан Андухар Оливер твърди, че нарушението не е заслужавало директен червен картон, тъй като Рафаел Варан е бил достатъчно близо и е можел да се намеси в ситуацията.

През второто полувреме от Леванте получиха и друго решение в своя полза след намесата на системата за видеоповторения, когато първоначално бе отсъдено нарушение извън наказателното поле на Винисиус срещу Карлос Клерк в 62-ата, но впоследствие то бе превърнато в дузпа, тъй като Клерк е бил закачил линията на наказателното поле. Рожер обаче пропусна 11-метровия изстрел.