Тихомир Иванов спечели купата за най-добър атлет на турнир "Академик" след 2.25 м

Най-добрият български състезател в скока на височина в момента Тихомир Иванов (Берое – Ст. Загора) започна отлично 2021 година. Финалистът от Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г. спечели първото място на 50-ото юбилейно издание на международния атлетически турнир “Академик” с резултат от 2.25 метра. Възпитаникът на Георги Гетов се справи с тази височина от първи опит, след като преди това скочи 2.22 м от втори опит.

Иванов не пожела да продължи на следваща височина, тъй като самият той обяви преди състезанието, че за него това ще бъдат тренировъчни скокове. Личният рекорд на плевенчанина в зала е 2.28 м.

С резултата си от 2.25 м днес Иванов заслужи и приза за най-добър атлет при мъжете на турнир “Академик”, след като постижението му беше най-силно от всичките при мъжете със събрани 1135 точки по сравнителната таблица на Световната атлетика.

Най-добра атлетка при жените на турнир “Академик” е гъркинята Мария Гату, която спечели спринта на 60 метра при жените със 7.35 секунди.

В скока на височина при жените се наложи Стела Саранти (Академик-София) с 1.70 м.