Тихомир Иванов спечели купата за най-добър атлет на турнир "Академик" след 2.25 м

Най-добрият български състезател в скока на височина в момента Тихомир Иванов (Берое – Ст. Загора) започна отлично 2021 година. Финалистът от Олимпийските игри в Рио де Жанейро през 2016 г. спечели първото място на 50-ото юбилейно издание на международния атлетически турнир “Академик” с резултат от 2.25 метра. Възпитаникът на Георги Гетов се справи с тази височина от първи опит, след като преди това скочи 2.22 м от втори опит.

98 50-ти международен турнир по лека атлетика "Академик"

Иванов не пожела да продължи на следваща височина, тъй като самият той обяви преди състезанието, че за него това ще бъдат тренировъчни скокове. Личният рекорд на плевенчанина в зала е 2.28 м.

С резултата си от 2.25 м днес Иванов заслужи и приза за най-добър атлет при мъжете на турнир “Академик”, след като постижението му беше най-силно от всичките при мъжете със събрани 1135 точки по сравнителната таблица на Световната атлетика.

Най-добра атлетка при жените на турнир “Академик” е гъркинята Мария Гату, която спечели спринта на 60 метра при жените със 7.35 секунди.

В скока на височина при жените се наложи Стела Саранти (Академик-София) с 1.70 м.