Байерн отново си направи мача интересен (видео)

Първенецът Байерн (Мюнхен) записа очакван домакински успех над слабака Майнц 05 в първия си двубой за годината, с което отново е начело в Бундеслигата с 2 точки преднина пред РБ (Лайпциг). Резултатът от мача е 5:2, като мюнхенци изоставаха с 0:2 на почивката. Това обаче изобщо не е изненада, защото за осми пореден двубой в първенството тимът на Ханзи Флик първи допуска гол в мрежата си, след което се активизира и наваксва. Нито веднъж в тези осем случая Байерн не загуби, като победите са пет срещу три равенства.

Победителят в Шампионската лига изигра безлични първи 45 минути, в които инкасира два гола, дело на Йонатан Буркарт (32’) и Александер Хак (44’). В началните минути на второто полувреме гостите удариха и две греди, но не бяха в състояние да спрат баварската машина. В 50-ата Йошуа Кимих намали на 1:2, а след още пет Льорой Сане изравни. Никлас Зюле донесе обрата в 70-ата, а Роберт Левандовски покачи на 4:2 в 76-ата от дузпа. В 83-ата полякът беше точен още веднъж. Дейвид Алаба, който вече може да подписва с друг клуб, беше титуляр в центъра на защитата. Корентен Толисо беше предпочетен пред Леон Горетцка в халфовата линия, а на крилото Льорой Сане замени Кингсли Коман, който все още не е в кондиция за игра след лекуване на контузия. В течение на мача травма получи Серж Гнабри. @@@ Майнц е предпоследен със само един успех досега през сезона в елита. Водещият реализатор на тима Жан-Филип Матета беше оставен на пейката. Отборът все още няма постоянен треньор, като се очаква до дни назначаването на такъв. Днес играчите бяха водени от Ян Зийверт. Домакините не спряха и вече гонеха победата. В 64-ата те се зарадваха след автогол на Леандро Барейро. ВАР обаче забеляза засада в атаката на баварците и резултатът остана 2:2.В 67-ата само неточният удар на Гнабри запази "хикса" към момента. И все пак логичното се случи в 70-ата минута. Тогава Зюле отигра от въздуха за 3:2 и Байерн вече беше напред.Интригата приключи в 76-ата, когато незабележимият до момента Левандовски вкара от дузпа за 4:2. В 83-ата Лева реализира още веднъж - 5:2.@@@ В следващия кръг Байерн гостува на Борусия (Мьонхенгладбах), където в последно време има проблеми. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ