Леверкузен започна с приказен гол, но пак се оказа на губещата страна (видео)

Отборът на Байер (Леверкузен), който беше на няколко секунди от това да завърши 2020 г. пред Байерн (Мюнхен), записа втора поредна загуба в Бундеслигата. Днес тимът поведе с 1:0 при гостуването си на Айнтрахт (Франкфурт), но след това допусна обрат за крайното 1:2. Така сега РБ (Лайпциг) има шанс да измести “аспирините” от второто място, а шампионите да им дръпнат с 5 точки.

Леверкузен излезе напред в 10-ата минута след впечатляващо изпълнение на Надим Амири, който прокара топката с пета между краката на вратаря Лукас Храдецки. Головият пас пък дойде от Флориан Виртц, който майсторски копна кълбото.

Само 12 минути по-късно обаче отбраната на гостите беше пробита в центъра и Амин Юнес изравни в ситуация едно на едно с Кевин Трап.

Айнтрахт обърна до 2:1 в 54-ата, когато защитникът на Байер Едмонд Тапсоба си вкара автогол в опита да пресече пас на Дайчи Камада.

Японският футболист на домакините изпусна 100-процентова възможност в 73-ата минута, когато можеше да реши всичко.

После късметът пък помогна на играчите от Франкфурт, тъй като бранителят Мартин Хинтерегер за малко да върне “жеста” с автогола, като отклонената от него топка се отби в гредата на вратата на Трап. После пък Давид Абрахам парира с рамо опасен изстрел.

За Айнтрахт това е едва четвърта победа от началото на сезона в германския елит.