Добриана Рабаджиева ще играе за бронза в Китай

Доби Рабаджиева и Гуанджоу на полуфинал в Китай

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и нейният Гуанджоу Евъргранд ще играят за бронза в китайската лига. Воденият от Ян Фанг отстъпи на действащия шампион Тянжън с 0:3 гейма в двата полуфинални мача.

Така в борбата за третото място Гуанджоу ще срещне Шанхай, който отстъпи на Дзянсу с 0:3 и 1:3 гейма

В първия двубой Доби Рабаджиева реализира 12 точки (2 аса, 2 блокади), а Келси Робинсън бе най-резултатна с 21 точки (1 ас). За Тянжън Жу Тинг също записа 21 точки (1 ас, 5 блокади)

Във втория мач родната състезателка се отчете с 10 точки, а най-голям актив записа Яо Ли - 13 точки (1 блокада). За съперника Юан Уанг завърши с 21 точки (2 аса, 6 блокади), 19 точки добави Инъин Ли (3 аса, 1 блокада)

Битката за бронза започва на 15 декември (вторник). Играе се до две победи от три мача.

Финалите стартират от 16 декември (сряда).