Доби Рабаджиева и Гуанджоу останаха без медал в шампионата на Китай

Добриана Рабаджиева ще играе за бронза в Китай

Българската волейболистка Добриана Рабаджиева и нейният Гуанджоу Евъргранд завършиха на четвъртата позиция в крайното класиране на китайската лига. Воденият от Ян Фанг тим отстъпи на Шанхай с 0:3 гейма в двата двубоя от малкия финал.

Така тимът дублира класирането си от миналия сезон, когато игра за бронза срещу Пекин.

Доби Рабаджиева бе на обичайното ниво, като се разписа с 15 точки (1 блокада) и бе най-резултатна в първия мач, завършил 0:3 (19:25, 18:25, 15:25). 10 точки добави Яо Ли. За съперника Джордан Ларсън бе над всички с 16 точки (1 ас, 2 блокади), 15 добави Луиза Липман (3 блокади)

Във втората среща Доби отново бе най-резултатна с 18 точки (1 ас, 3 блокади), толкова реализира и Яо Ли (1 ас, 2 блокади). Луиза Липман бе над всички с 23 точки (1 блокади), Джордан Ларсън приключи с 10 точки (1 блокада).

Доби Рабаджиева и Гуанджоу на полуфинал в Китай

За титлата се борят действащият шампион Тянжън и Дзянсу. В първата среща отборът от Източен Китай надигра първенеца с 3:1 гейма.