Ростов наказа Рубин след почивката (видео)

Два гола на арменския национал Хорен Байрамян донесоха важни три точки на Ростов при визитата на Рубин от 15-ия кръг на РПЛ. Отборът на Валерий Карпин спечели в Казан с 2:0 и изскочи на 5-о място в класирането.Домакините имаха сериозни кадрови проблеми и не успяха да се противопоставят. Тимът на Леонид Слуцкий имаше късмет, че не получи гол още в началото, когато шанс се откри пред Хайтам Алеесами. В средата на първото полувреме контузия получи Кенто Хашимото и вместо него в игра за Ростов се появи Данил Глебов.Рубин постепенно се активизира. В 31-ата минута Александър Зуев ссстреля покрай гредата, а в още няколко ситуации Сергей Песяков трябваше да спасява вратата на гостите.В 55-ата минута Глебов подаде на Байрамян, който с точен удар в горния ляв ъгъл даде преднина на Ростов. Малко по-късно имаше намеса на ВАР за евентуална дузпа в полза на гостите, но такава не беше отсъдена.
В 76-ата минута отново Байрамян се оказа на чиста позиция в наказателното поле и хладнокръвно вкара втория си гол в мача. Рубин така и не можа да отговори, допускайки втора поредна загуба. Казанци са 10-и в подреждането с 21 точки, а в следващия кръг ще приемат водача ЦСКА (Москва). На Ростов предстои домакинство на Динамо (Москва).  СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА