Казан отново се оказа непревземаем за Арсенал (видео)

Без контузения Георги Костадинов Арсенал (Тула) загуби с 1:3 като гост на Рубин и остана в опасна близост до зоната на изпадащите в РПЛ. Карл Старфелт, Джордже Деспотович и Солтмурад Бакаев дадоха солиден аванс на казанци, а Кирил Панченко върна един гол в края.

Рубин вече е шести в класирането с 21 точки и показва видимо израстване под ръководството на Леонид Слуцкий. Доказателство е и победата над шампиона Зенит в предишния кръг. Арсенал играе много трудно далеч от дома през сезона, а срещу Рубин няма успех от 2016 година.
Шведският защитник Старфелт откри резултата в 20-ата минута с глава, засичайки центриране от корнер на Дарко Йевтич. Само две минути по-късно Бакаев подаде на Деспотович, той си намери позиция в наказателното поле и с левия крак матира Егор Шамов.

В края на полувремето Деспотович пропусна да реши всичко, но това направи Бакаев в 53-ата минута. Халфът се възползва от диагонално подаване на Хвича Кварацхелия, финтира защитник на гостите и с шут между краката на Шамов вкара за 3:0.

Почетния гол за Арсенал реализира Панченко в 83-ата минута. Опитният нападател беше точен с левия крак след ниско центриране на Еванс Кангва.
В следващия кръг тимът от Тула ще ще е домакин на Ротор, а Рубин ще гостува на другия новак - Химки.