Неочаквана засечка за Спартак М (видео)

Водачът в Премиер лигата на Русия Спартак (Москва) рискува да изпусне първото място след 13-ия кръг. Тимът на Доменико Тедеско се препъна срещу Ростов и загуби с 0:1 на собствения си "Откритие Арена". Павел Мамаев вкара единствения гол в 26-ата минута, а в последния четвърт час гостите удържаха пренината си с човек по-малко, след като червен картон получи Денис Хаджикадунич.

Тедеско беше наказан и в негово отсъствие отбора водеше помощникът му Андреас Хинкел. Александър Кокорин остана на пейката, а атаката поведоха Есекиел Понсе и Джордан Ларсон. Понсе пропусна от добра позиция в 16-ата минута, а малко след това Виктор Моузес беше блокиран миг преди да шутира.
В средата на първата част Роман Ерьоменко опита нещо средно между центриране и удар, а Мамаев само подложи крака си и прати топката във вратата на Александър Максименко. До почивката домакините бяха объркани и не можаха да отговорят подобаващо.

С появата на Алексндър Соболев Спартак заигра с трима чисти нападатели. В 52-ата минута именно Соболев беше близо до изравнителен гол, но стреля на сантиметри от гредата. Кокорин влезе в 65-ата минута вместо Понсе, но с нищо не помогна на отбора си.

Четвърт час преди края Хаджикадунич, който вече имаше жълт картон, фаулира Андрей Ешченко и беше изгонен. Малко след това Джордан Ларсон пропиля най-добрата възможност за Спартак, но и намесата на вратаря Сергей Песяков заслужава похвала.
Загубата е едва втора за Спартак от началото на сезона. "Червено-белите" имат 27 точки, но вторият ЦСКА (Москва) е с 25 и мач по-малко. Зенит пък може да се изравни с московчани, ако победи Химки. Ростов е 4-и в подреждането.