Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Ростов шамароса Динамо с хеттрик на Полоз (видео)

Ростов разгроми Динамо (Москва) с 4:1 и продължи възходящото си представяне в руското първенство. Хеттрик на Дмитрий Полоз осигури впечатляващия успех на домакините, а динамовци регистрираха най-тежката си загуба от старта на кампанията.

В предишният кръг Ростов изненада Рубин като гост, а с днешния успех излезе на 4-о място в класирането. Отборът на Валерий Карпин има 29 точки, с колкото е и третият Спартак (Москва). Динамо пък прекъсна серия от 4 мача без загуба и не успя да излезе пред Спартак в таблицата.
Гостите от Москва можеха да поведат още в 1-ата минута, когато Себастиан Шимански изскочи на добра позиция, но неговият удар прати топката в страничната мрежа. Динамо рядко организираше добри атаки, а в средата на полувремето Дмитрий Скопинцев се контузи и на неговото място влезе Заурбек Плиев.

Ростов поведе в 35-ата минута. Домакините получиха дузпа за нарушение на Шарл Каборе срещу Денис Терентиев. Халфът на Динамо се опита да предотврати центриране от страна на Терентиев, но го препъна и Сергей Лапочкин посочи бялата точка, а Полоз не сбърка.

Направените смени не помогнаха на Динамо да обърне хода на мача. Ростов умело използваше свободните пространства в противниковата половина и стигна до още три гола. В 71-ата минута Полоз за втори път се разписа от дузпа. Този път виновникът за наказателния удар беше резервата Плиев. Само три минути по-късно Полоз оформи хеттрика си с добавка отблизо. 4:0 направи Хорен Байрамян, а Никола Моро реализира от дузпа в добавеното време почетното попадение за Динамо.
В следващия кръг Ростов ще приеме Уфа, а на Динамо предстои домакинство на Арсенал (Тула).