Бен Йедер изведе Монако до убедителен успех (видео)

Монако се реваншира на феновете си за тежката загуба от Лион преди седмица. Тимът на Нико Ковач отнесе Бордо с 4:0 и прекъсна серия от 3 мача без победа. В основата на успеха бе капитанът на домакините Бен Йедер, който вкара първото попадение в мача, участва в атаката за второто и асисистира за третото. Монегаските решиха мача много рано, тъй като в 31-ата минута водеха с 3:0 след три гола в рамките на три минути. Те можеха да открият и по-рано, но попадение на Бен Йедер бе отменено. Игра с ръка на Пабло доведе до дузпа, която френският национал реализира.

Това попадение сякаш наруши стратегията на Бордо и тимът на Гасе се разпадне, като допусна още два бързи гола. Агилар намери Желсон, който удвои аванса на домакините, а перфектно центриране на Бен Йедер бе завършено с глава от Фоланд. Германският нападател реализира още едно попадение в 58-ата мнута.