Бордо задълбочи кризата в Рен

Отборът на Бордо задълбочи кризата в Рен, след като победи като гост тима от Бретан с 1:0 в двубой от 11-ия кръг на френската Лига 1.

Така Рен записа трета поредна загуба във всички турнири, след като преди това допусна поражения с по 0:3 от Челси в Шампионската лига и Пари Сен Жермен във вътрешното първенство. Статистиката показва, че в последните си девет срещи Рен има само един успех, като е отбелязал едва 7 гола, а е допуснал 15.

Успехът за "жирондинците" донесе бившият футболист на Рен Хатем Бен Арфа, който се разписа в 37-ата минута. Така той се реваншира за пропуск в началото на срещата, когато не успя да реализира от близка дистанция.С успеха Бордо събра 15 точки и се изкачи на 11-ата позиция във временното класиране. Рен остана четвърти с 18.